FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - GAZ METAN 4-1

VIDEO CFR Cluj - Gaz Metan 4-1 » Medieşenii au început tare, dar au terminat meciul în genunchi

Articol de GSP - Publicat luni, 25 august 2014 00:00 / Actualizat luni, 25 august 2014 22:52

Deşi a început prost, CFR a terminat meciul cu Gaz Metan Mediaş cum nu se putea mai bine. Ardelenii au cîştigat 4-1, chiar dacă oaspeţii au condus pe tabelă.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

Ciprian Petre a deschis scorul cu un şut frumos cu latul la colţul lung. Guima a egalat cu 4 minute înainte de pauză.

În repriza secundă jucătorii lui Vasile Miriuţă s-au dezlănţuit. Larie a înscris pentru 2-1, iar Tade a reuşit o "dublă" care a stabilit scorul final, 4-1.

CFR urcă pe locul 4 după victoria cu Gaz Metan, cu 10 puncte. Gaz Metan e şi ea pe locul 8, cu 8 puncte.

Echipele de start:

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Muniru, Monroy - Deac, Tade, Jakolis - Guimaraes

Rezerve: Amadio, Christian, Fl. Costea, C. Ene, M. Ivanovski, T. Lopes, Păun

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Trtovac, Muth, Szilagyi - Roberto, Todea, Tahar, Petre - Figliomeni - Buziuc

Rezerve: R. Avram, M. Buchta, Buzean, A. Enescu, A. Llullaku, A. Mujdragici, D. Roman

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”