FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - PETROLUL

VIDEO CFR Cluj - Petrolul 1-1 » Al 5-lea egal din tot atîtea partide pentru Răzvan Lucescu

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 aprilie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 06 aprilie 2014 22:55

Răzvan Lucescu a ajuns la al 5-lea egal din tot atîtea partide pe banca Petrolului. Ploieştenii au terminat la egalitate partida din deplasare de la CFR Cluj, scor 1-1.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO!

Teixeira a deschis scorul în minutul 61 deşi oaspeţii se aflau în 10 oameni după eliminarea lui Geraldo. Costea a adus un punct pentru CFR după reuşita din minutul 83.

În urma acestui rezultat Petrolului acumulează 49 de puncte şi este pe locul 3, la 13 puncte de Steaua. CFR e pe 7, cu doar 35 de puncte.

Echipele de start:

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - Monroy, Djokovici - Chanturia, Rui Pedro, Deac - Ogbu

Rezerve: Amadio, Tiago Lopes, Fl. Costea, Szilard, Ammari, Tade, Negruţ

Petrolul: Pecanha - Achim, Geraldo, Hoban, Guilherme - Mustivar, De Lucas - Zicu, Albin, Teixeira - Tamuz

Rezerve: Bornescu, Manasse, Beţa, Walter, Priso, Romario, Vl. Morar