FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - VIITORUL 1-2

VIDEO CFR Cluj - Viitorul 1-2 » "Regele" îl condamnă pe Eugen Trică la retrogradare

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 15 martie 2015 19:57

Viitorul s-a impus pe terenul lui CFR Cluj, scor 2-1, şi i-a afundat şi mai rău pe ardeleni în subsolul clasamentului.
Formaţia lui Gheorghe Hagi a deschis scorul după 26 de minute de joc, atunci cînd Bănel Nicoliţă a executat perfect o lovitură de colţ, Tănase a deviat, iar Henrique a împins mingea în plasă din 3 metri.

Clujenii au egalat în minutul 39, după o lovitură liberă executată pe jos de Chanturia, reuşind să-l surprindă pe Albuţ.

Viitorul a preluat imediat conducerea, două minute mai tîrziu, cînd Răzvan Marin, fiul fostului fotbalist Petre Marin, a marcat după o fază amuzantă. Florin Tănase a încercat de două ori să marcheze în aceeaşi fază, dar tot de atîtea ori a lovit bara.

După acest meci Viitorul urcă pe locul 8, cu 26 de puncte, iar CFR Cluj rămîne "lanterna roşie" a Ligii 1, cu 11 puncte, şi este la 3 lungimi în spatele poziţiei a 17-a ocupată de Oţelul.

Vezi desfăşurarea liveTEXT a meciului

Vezi VIDEO cu golul lui Henrique

Vezi VIDEO cu golul lui Chanturia

Vezi VIDEO cu golul lui Răzvan Marin

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă - Jakolis, Larie, Ene, Camora - Carp, Muniru - Jazvici, Păun, Chanturia - Tade
Rezerve: Amadio, Lopez, Szilrd, Negruţ, Kereki, Petruş, Cubleşan

Viitorul: Albuţ - Hodorogea, Ţîru, Mamele, Mitrea - Benzar, Daminuţă, Marin - B. Nicoliţă, Henrique, Tănase
Rezerve: Buzbuchi, Manea, Puţanu, Munteanu, Gava, Bonilla, Mitriţă

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”