FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - CEAHLĂUL 0-1

VIDEO » Chiajna - Ceahlăul 0-1 » Prima victorie din retur pentru nemţeni şi a 200-a din Liga 1

Articol de GSP - Publicat luni, 23 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 23 martie 2015 20:04

Ceahlăul a cîştigat pe terenul celor de la Concordia Chiajna, scor 1-0, deşi a jucat în zece timp de aproape 20 de minute.

Vezi aici meciul liveTEXT!

Vezi aici video cu golul!

Ceahlăul a cîştigat primul meci din acest retur, datorită golului marcat de Sergio Rodrigues. Atacantul a înscris singurul gol al partidei în minutul 16, cînd a reluat cu capul din şase metri o centrare a lui Popadiuc.

În a doua repriză, jucătorii lui Marius Şumudică nu au putut pune probleme adversarilor, care au jucat în inferioritate numerică din minutul 76, cînd Gorea a fost eliminat. Elevii lui Ze Maria s-au mulţumit cu păstrarea rezultatului şi nu mai atacat poarta lui Matache.

După această vicotrie, Ceahlăul acumulează 19 puncte şi se menţine pe locul 16, dar se distanţează de Oţelul şi CFR Cluj. Chiajna rămîne pe locul 10, cu 26 de puncte.

Echipe de start:

Chiajna: Matache - Al. Stan, Maftei, Lovin, R.Alves, Bucurică - Grigorie, Bruno Madeira, Boldrin - Serediuc, Dina
Rezerve: Rîmniceanu, Dyulgerov, Purece, Florea, Lung, Muşat, Dragarsky

Ceahlăul: Calancea - Chirieletti, Gorea, Wellyson, Kneiff - Tăbăcariu, Achim, Ştefănescu- Popadiuc, Balint, Rodrigues
Rezerve: Jovici, Cîrjan, Aldea, Rusu, Nagy, Chitoşcă, Gheroghiu