FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - PETROLUL 1-1

VIDEO Chiajna și Petrolul au remizat în primul meci din etapa a 6-a de play-out, scor 1-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 aprilie 2016 22:22

Concordia Chiajna și Petrolul au terminat la egalitate într-un meci din etapa a 6-a din play-out, scor 1-1.

Vezi meciul liveTEXT

CHIAJNA - PETROLUL 1-1
A marcat:
Obodo 78 p. / Astafei 53 (VIDEO)

Ploieștenii au fost cei care au deschis scorul în minutul 53 prin Victoraș Astafei, care a marcat cu un șut din voleu.

Ilfovenii au egalat 5 minute mai târziu dintr-o lovitură de la 11 metri. Bucșa l-a faultat din spate pe Cristescu și arbitrul Feșnic a arătat punctul cu var și i-a dat cartonaș roșu fotbalistului Concordiei. Reluările au arătat că faultul a început în afara careului. Obodo și-a luat angajamentul să execute penalty-ul și l-a transformat perfect.

Concordia Chiajna ocupă locul 6, cu 18 puncte, în timp ce Petrolul rămâne "lanterna roșie", cu doar jumătate din punctele ilfovenilor.

Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurică - Giurgiu, Obodo, Purece - Cr. Garcia, Pena
Rezerve: Matache, Roșu, Mamele, Râsdan, Cristescu, Ad. Cristea, Bărboianu

Petrolul: Cobrea - Begeorgi, Benga, Mișelăricu, Beța - Bucșa, Gavrilă, Pacar, Zoubir - Ziani, Astafei
Rezerve: Popescu, Inez, Mareș, Guerriero, Markos, Paolucci, Alecsandru

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”