FOTBAL  »  Superliga  »  CSM POLI IAȘI - CONCORDIA CHIAJNA 3-1

VIDEO CSM Poli Iași a învins-o pe Concordia Chiajna, scor 3-1 și a egalat-o pe Dinamo în clasament

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 octombrie 2017 16:35

CSM Poli Iași a câștigat partida de pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 3-1, după ce la pauză tabela arăta 0-0.

Mendes a deschis scorul imediat după pauză (49), când a fost servit de Qaka. Platini a făcut 2-0 în minutul 67, când a transformat formidabil o lovitură liberă de pe partea dreaptă.

Paul Batin a readus speranțele celor de la Concordia Chiajna în minutul 73. Cu acest gol l-a egalat pe Harlem Gnohere în fruntea marcatorilor din Liga 1, ambii având 8 reușite. 3-1 s-a făcut în prelungiri, când Andrei Cristea a răsucit cuțitul în rana ilfovenilor.

CSM Poli Iași a egalat-o pe Dinamo în clasament, având 21 de puncte, dar și un meci mai mult. Este pe locul 8. Concordia rămâne pe 11, cu 17 puncte.

***

VIDEO AICI //  CSM POLI IAȘI - CONCORDIA CHIAJNA 3-1 (P. Mendes 49, Platini 67, A. Cristea 92 / Batin 73)