FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREŞ - CFR CLUJ 2-0

VIDEO Debut perfect pentru Cristi Pustai » ASA Tg. Mureş o învinge pe CFR, 2-0, iar clujenii pierd contactul cu Steaua

Articol de GSP - Publicat luni, 06 octombrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 06 octombrie 2014 22:58

ASA Tg. Mureş cîştigă primul meci cu Cristi Pustai pe bancă, 2-0 cu CFR, iar Steaua se distanţează la trei puncte de clujeni.
Veniţi după 6 victorii consecutive, "feroviarii" au părut prea relaxaţi în prima parte a meciului. După mai multe şuturi ratate, gazdele au reuşit să obţină o lovitură de pedeapsă în minutul 34. Hora a fost faultat de Susici, Goga a luat mingea, dar a şutat lamentabil, iar Felgueiras a reuşit să respingă. (VIDEO)

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Înainte de finalul reprizei însă, Hora a reparat eroarea colegului său, învingîndu-l pe portarul oaspeţilor cu un şut plasat, după pasa perfectă a lui Zicu. (VIDEO) Clujenii n-au fost mai convingători nici după pauză, iar mureşenii au punctat din nou. Ousmane N'Doye a marcat un gol fabulos în minutul 77, şutînd în vinclu de la 30 de metri. (VIDEO)

CFR Cluj pierde contactul cu Steaua după această înfrîngere şi e acum la trei puncte de campioana României.

Echipele de start:
ASA TG. Mureş: Stăncioiu - Feussi, Bejan, M. Constantin, L. Sepsi - N'Doye, G. Mureşan - Hora, Goga, Zicu - Axente
Rezerve: Viciu, Velayos, Bumba, Cl. Voiculeţ, Amauri, Gorobsov, Sălăgeanu
CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, I. Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Tade, Ivanovski - Guima
Rezerve: Vîtcă, C. Ene, Petrucci, Chanturia, Tiago Lopes, Christian, Al. Păun

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”