FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

VIDEO Egalii lui Dinamo Kiev în cel de-al doilea amical din Austria

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 iulie 2017 20:44

Jucătorii lui FC Botoşani au remizat astăzi cu ocupanta locului secund din campionatul Ucrainei, Dinamo Kiev, scor 1-1, în cel de-al doilea meci din cadrul stagiului de pregătire austriac.

Unicul gol al echipei lui Costel Enache a fost reuşit de Mihai Roman, în minutul 18, din penalty.

Ucrainenii au egalat cu zece minute înainte de pauză, prin Bogdan Mykhaylychenko.

Echipa de start a lui FC Botoşani: Pap - Patache (c), Plămadă, Tincu, Muşat - Moruţan, Roman, Bordeianu - Cucu, Golofca, Popa

În primul meci amical din cadrul cantonamentului din Austria, FC Botoşani a fost învinsă de formaţia albanesă Kukesi, scor 1-3.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”