FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - ASTRA

VIDEO+FOTO Alibec l-a umilit pe Șumudică! » 37 de minute fantastice tocmai în fața fostului antrenor, înainte de a fi schimbat

Articol de GSP - Publicat joi, 06 aprilie 2017 21:08

Denis Alibec și-a umilit fosta echipă, Astra, cu două goluri și o pasă de gol din rabona, deși a jucat doar 37 de minute în meciul contra Astrei.

VIDEO cu cele trei goluri ale lui FCSB!

În minutul 10, Alibec a deschis scorul pentru FCSB din penalty, însă nu s-a bucurat la reușită, din respect pentru fosta echipă.

În minutul 27, Alibec a profitat de o gafă în apărarea Astrei, unde Săpunaru a luftat, și l-a învins pe Iliev cu un șut din careu.

La cel de-al treilea gol, Alibec i-a pasat decisiv lui Florin Tănase printr-o rabona superbă, trimisă printre picioarele lui Takayuki.

În minutul 37, el a fost înlocuit cu Gnohere din cauza unor probleme medicale.

*Foto: Capturi TV Dolce Sport