FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - VIITORUL 2-2

VIDEO+FOTO CS U Craiova - Viitorul 2-2 » Supergolul lui Mitrea îi fură CraiOlguţei victoria! Vezi AICI toate reuşitele

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 august 2014 00:00 / Actualizat vineri, 08 august 2014 20:27

CS U Craiova şi Viitorul au remizat pe teren propriu, scor 2-2, oltenii scăpînd printre degete un succes care părea aproape sigur.
Echipa lui Gică Hagi a reuşit să deschidă scorul prin Mitrea, după un penalty făcut de Acka (20), însă bucuria puştilor a durat doar trei minute. Curelea a reuşit să egaleze, iar în minutul 32 a înscris din nou, aducîndu-i pe olteni în avantaj.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Oltenii s-au jucat cu ocaziile, iar oaspeţii au profitat de prima ocazie ivită, în minutul 79, cînd Mitrea a egalat cu un şut spectaculos din lovitură liberă.

Echipele de start:
CS U Craiova: Brac – Achim, Frăsinescu, Acka, Vătăjelu – Băluţă, Madson, Nuno Rocha, Bancu – Ferfelea, Curelea
Rezerve: Straton, Kay, Brandan, A. Ivan, Herghelegiu, Dănănae, Pleşan

Viitorul: Balauru – Manea, Ţîru, Mitrea, Puţanu – Daminuţă, Pană – Nedelcu, Năstăsie, Fl. Tănase – Bonilla
Rezerve: Buzbuchi, R. Marin, Rusu, Nikolov, Hodorogea, Andelkovici, Cîrstocea