FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAȘOV - RAPID 1-2

VIDEO + FOTO FC Brașov - Rapid 1-2 » Giuleştenii fac un pas uriaş spre salvarea de la retrogradare

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 aprilie 2015 21:11

FC Braşov a ajuns la a 4-a înfrîngere consecutivă în Liga 1 după ce a fost învinsă de Rapid, scor 1-2.

VEZI LIVETEXT PARTIDA

VEZI VIDEO

"Stegarii" aveau 4 succese consecutive contra giuleştenilor, însă seria a fost oprită azi. Constantinescu a ratat un penalty în minutul 7, iar Rapid a deschis scorul în minutul 20 prin Meulens.

Braşovenii au egalat în prelungirile primei reprize prin Novakovici, însă Săpunaru a adus cele 3 puncte în dreptul giuleştenilor în minutul 81, cînd a transformat un penalty.

FC Braşov şi Rapid se află la egalitate în clasament, fiecare avînd cîte 28 de puncte, fiind pe locurile 13 şi 14.

Echipele de start:

FC Brașov: Fl. Iacob - G. Matei, Novakovici, L. Goian, Novak - Jurici, Zlomislici - M. Constantinescu, Ciocîlteu, Bencun - Țîră

Rapid: Buchta - Săpunaru, Cmovs, Sapina, Josl - Alves, Gecov, Garai - Meulens, D. Niculae, Edu Oriol