FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FC VOLUNTARI 1-0

VIDEO » Gaz Metan a învins FC Voluntari, scor 1-0, și a urcat pe loc de play-off

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 octombrie 2016 17:00

Gaz Metan Mediaș a câștigat pe teren propriu întâlnirea din etapa a 11-a cu FC Voluntari, scor 1-0.

GAZ METAN - FC VOLUNTARI 1-0 VIDEO / TEXT
A marcat: Axente 52

Oaspeții au avut prima ocazie prin Cernat, însă șutul acestuia din minutul 16 a fost pe centrul porții, iar Pleșca a prins. Imediat după aceea, Cernat s-a accidentat și a fost înlocuit cu Lungu.

Golul a venit în minutul 52, iar Axente a fost cel care a semnat reușita după o reluare cu capul din centrul careului, fiind nemarcat.

După această etapă, Gaz Metan a urcat pe locul 6, cu 16 puncte, în timp ce FC Voluntari rămâne pe poziția a 10-a, cu 11 puncte. Ilfovenii au ajuns la o victorie în ultimele 8 etape, iar ultimele 4 jocuri s-au încheiat cu înfrângeri.

Echipele probabile:

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Crețu, Susnjar, Trtovac, Rugasevic - Cristea, Zaharia - Llullaku, Eric, Petre - Axente

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Hrvoje, Balaur, Acsinte - Novac - Cernat, Marinescu - Căpățână, Ivanovici - Bălan