FOTBAL  »  Superliga  »  JUVENTUS - GAZ METAN 1-1

VIDEO Juventus - Gaz Metan 1-1 » Egal spectaculos între ultimele echipe din Liga 1

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 septembrie 2017 16:50

Juventus București și Gaz Metan Mediaș au terminat la egalitate, 1-1, în primul meci al zilei.

Juventus București - Gaz Metan 1-1
Au marcat:
Călințaru 37'/ R.Romeo 49' - VIDEO

Scorul a fost deschis de Călințaru. Mijlocașul a avut o incursiune pe partea dreaptă, în minutul 37, și a șutat puternic la colțul scurt.

Imediat după pauză, Roberto Romeo a egalat și a stabilit scorul final. Jucătorul intrat în primul "11" în ultimul moment, după accidentarea lui De Vriese, a înscris în minutul 49, după o acțiune personală. Acesta a marcat cu șut din voleu, de la 10 metri, lăsându-l fără reacție pe portarul advers. Până la final, ambele echipe au avut ocazii mari de a marca, dar nu le-au fructificat și au terminat la egalitate.

După acest egal, cele două echipe rămân ultimele din Liga 1. Gaz Metan este pe 13, cu 6 puncte, iar pe Juventus este pe locul 14, cu 4 puncte.