FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CS SEVERIN 2-0

VIDEO Gaz Metan - CS Severin 2-0 » Echipa lui Pustai urcă pe locul 4 în clasament

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 august 2012 00:00 / Actualizat vineri, 24 august 2012 23:23

Gaz Metan Mediaş a învins pe CS Severin cu 2-0 în primul meci al etapei a 6-a. R. Avram şi Astafei au înscris golurile victorie pentru echipa lui Pustai, partidă în care s-a remarcat debutantul Llullaku

VIDEO VEZI AICI GOLURILE!

Gaz Metan a arătat că ştie şi să atace şi a oferit repede primele ocazii la poarta lui Marinescu. Fl. Dan a fost aproape de deschiderea scorului, dar mingea a fost deviată în corner (8). După replica lui Zaharia, R. Avram a luat pe cont propriu o acţiune, de la centrul terenului şi a deschis scorul (19).

Repriza secundă a fost ocazia lui Pustai de a-l trimite în teren în premieră pe Llullaku. Kosovarul le-a scos sufletul fundaşilor severineni prin acţiunile sale în viteză. Crăciunescu i-a refuzat un penalty lui Llullaku în minutul 68 şi le-a oferit astfel oaspeţilor speranţa unui egal. Buchta s-a opus excelent la şutul lui Moutinho (78), iar revelaţia Llullaku a ratat o ocazie bună (81).
Astafei a profitat de spaţiile lăsate în apărare de oaspeţi şi a marcat în ultimul minut de joc.

Gaz Metan a acumulat 9 puncte şi a urcat pentru moment pe locul 4 în clasament.