FOTBAL  »  Superliga  »  CSM POLI IAȘI - ACS POLI TIMIȘOARA 1-1

VIDEO Meci dramatic la Iaşi » ACS Poli Timişoara a obţinut un punct la ultima fază, 1-1, după ce ieşenii au avut un gol anulat în prelungiri

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 septembrie 2017 19:30

Poli Iaşi şi ACS Poli Timişoara au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat în Copou, în etapa a 12-a a Ligii 1. Bănăţenii au egalat la ultima fază de joc, după ce gazdele au avut un gol anulat în minutele de prelungire ale meciului.

Poli Iaşi a început în forţă meciul, iar Curileac a fost nevoit să intervină din primul minut, când o centrare a lui Andrei Cristea a creat pericol în careul bănăţenilor.

Cea mai importantă ocazie a oaspeţilor a venit în minutul 41, la o lovitură de cap expediată de Şeroni, care a trecut puţin pe lângă poarta apărată de Kelava.

Gazdele au fost însă cele care au marcat, chiar înainte de pauză, când Kizito înscris printr-o lovitură de cap, în urma unui corner.

ACS Poli a fost echipa cu iniţiativa în partea secundă, dar Poli Iaşi a fost pe punctul de a majora avantajul. În primul minut de prelungire al meciului, Jo Santos a şutat puternic din afara careului, iat mingea l-a lovit pe Almeida şi a intrat în poartă, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Şeroni a adus un punct bănăţenilor în penultimul minut al partidei, printr-un şut din interiorul careului, după o centrare primită de pe flancul stâng.

CSM Poli Iași - ACS Poli 1-1