FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO

VIDEO Medieşenii au cerut penalty în prima repriză cu Dinamo. Trebuia acordat?

Foto captură Look tv

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 21 noiembrie 2014 21:28

Medieşenii au cerut penalty în minutul 41, la scorul de 1-1, cînd unul dintre fotbaliştii lui Cristi Dulca a trimis o minge în mîna unui dinamovist.

Tahar a centrat dintr-un metru în mîna lui Nedelcearu aflat în careu, însă arbitrul Alexandru Tudor a lăsat jocul să continue.

Trebuia acordată lovitură de pedeapsă?

Vezi VIDEO cu faza

Comentarii (24)
unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  23 Noiembrie 2014, 00:09
Postat de adi_stelistul pe 22 Noiembrie 2014, 13:10

Parerea mea e ca 50% dintre arbitri ar fi dat, restul nu. Daca faza se intampla intr-un meci cu mare miza, prin minutul 80, la 0-0 sau 1-1, in proportie de 75-80% nu s-ar fi dat. Arbitrii sunt si ei oameni.

a fost 11 m. nu avem ce mai discuta.

unico_biancorossi  •  23 Noiembrie 2014, 00:08
Postat de 1745flo pe 21 Noiembrie 2014, 22:50

da! ce oameni domnule, sa dea cu mingea in adversari!:)))

stupidul ala nici macar nu a citit articolul...)))

unico_biancorossi  •  23 Noiembrie 2014, 00:07
Postat de vladutz13 pe 22 Noiembrie 2014, 02:45

Nu stiu ce sa zic.... nu duce mana spre minge, e foarte aproape, dar pe de alta parte sta cu mainile super departate de corp!!! Naiba, nici eu la minifotbalul meu nu stau asa :))..... dar deh, Nedelcearu asta aud ca e de mare viitor, l-au invatat de tactica de mic la academia lui Dinamo, se vede ca are meseria de fundas in sange :)). Oricum, faza nefiind decisiva in niciun fel, nu cred ca as fi dat penalty.

vorbesti anapoda, comentariul e cam offtopic, analizeaza faza, daca tot te dai tehnician, nu mai face aprecieri fata de jucatorul in cauza. pe urma va mirati dc altii va ironizeaza "valorile", pe epocalii si hormonautzii vostri vestiti.