FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PANDURII 2-3

VIDEO Oficialii tac, suporterii iau atitudine » Fanii dinamovişti protestează pe GSP: "Am avut penalty clar la 2-2!"

captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 23 martie 2014 17:07

Înfrîngerea în prelungiri a lui Dinamo în meciul cu Pandurii, 2-3, a provocat reacţii vehemente din partea fanilor roş-albi.

O fază controversată din finalul partidei a fost adusă în discuţie de suporterii lui Dinamo. Pe blogul lui Cristian Geambaşu, la articolul "Duşmanul lui Pufi", un simpatizant al roş-albilor a postat un video cu faza în care Valentin Lazăr cade în careu, atacat dur de un jucător gorjean.

"Penalty clar, dar neacordat. Crezi ca un Dodel ar primi 11m la asa ceva?", a comentat suporterul "cîinilor".

Vezi VIDEO cu faza

Momentul s-a petrecut în minutul 85, la scorul de 2-2, chiar sub ochii arbitrului Cristi Balaj, care a lăsat jocul să continue. În prelungiri, Elton a marcat cu capul şi echipa lui Pustai a plecat din Ştefan cel Mare cu toate cele 3 puncte.

Lazăr e bruscat evident de Erico la acea fază, dar nici un oficial dinamovist n-a acuzat la finalul partidei neacordarea penalty-ului.