FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CEAHLĂUL

VIDEO Ofsaid clar la golul lui Adi Popa cu Ceahlăul » Steaua cere însă penalty în minutul 36

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 iulie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 20 iulie 2013 23:25

Steaua a început la fel de bine meciul cu Ceahlăul, aşa cum a făcut-o şi în meciurile cu Petrolul şi Vardar Skopje. În minutul 11 roş-albaştrii au deschis scorul prin Adi Popa.

Faza a pornit de la Latovlevici, care a pasat spectaculos la Nikolici. Muntenegreanul s-a înălţat perfect, a deviat mingea pe spate pînă la Adi Popa şi micuţul mijlocaş al Stelei a înscris.

Reluările au demonstrat însă că jucătorul Stelei se afla într-o poziţie neregulamentară în momentul pasei lui Nikolici, însă asistentul Florin Păunescu nu a semnalizat şi Radu Petrescu a validat golul.

Vezi VIDEO cu faza golului!

În schimb, Steaua a cerut penalty la un henţ al nemţenilor în careu după o centrare a lui Latovlevici în minutul 36. Radu Petrescu nu a fluierat.