FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

VIDEO Probleme pentru Astra » Unul dintre cei mai importanți jucători s-a accidentat în amicalul cu Ludogoreț

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 octombrie 2015 09:30

Astra a profitat de pauza competițională și jucat un amical în cu Ludogoreț, pierdut de giurgiuveni, 1-3.

Golurile celor de la Ludogoreț au fost marcate de Cafu, în minutele 20 și 42, și de Wanderson, în minutul 79. Pentru Astra a marcat mijlocașul Boldrin, în minutul 44.

Vezi aici video

În prima repriză a întîlnirii, William de Amorim s-a accidentat la cap și nu mai continuat jocul.

"A fost un atac mai violent. Vom vedea ce va fi, dar sperăm să nu fie nimic grav. Oricum, De Amorim va lipsi cel puțin 10 zile", a spus Șumudică pentru DigiSport.

În acest sezon, De Amorim a jucat 19 meciuri pentru Astra și a marcat de două ori.