FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOŞANI - DINAMO

VIDEO Proteste vehemente ale gazdelor după penalty-ul acordat lui Dinamo » Leo Grozavu, trimis în tribune

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 14 septembrie 2014 22:05

Dinamo a reuşit să restabilească egalitatea în meciul cu FC Botoşani după un penalty contestat îndelung de moldoveni.

În minutul 39, Acsinte cade cu Marius Alexe în careu, iar arbitrul Marius Feşnic arată punctul cu var. Fotbaliştii botoşăneni au protestat, dar singurul care a văzut cartonaşul galben a fost autorul faultului.

La pauză, Leo Grozavu a sărit la gîtul arbitrului, iar acesta din urmă a luat decizia de a-l elimina pe antrenorul moldav. "Ce fault ai văzut acolo?! Nu se poate aşa ceva!", i-a strigat Grozavu.

După ce a obţinut penalty-ul, Marius Alexe a ales să-l execute el şi astfel a reuşit să înscrie primul gol de la revenirea la Dinamo.