FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL

VIDEO Puștiul care a debutat sub comanda lui Hagi contra lui Dinamo a confirmat! Super-gol marcat într-un meci pentru echipa U19

Articol de GSP - Publicat joi, 19 mai 2016 19:56

FC Viitorul U19 a ieșit din Cupa României însă s-a remarcat printr-un eurogol marcat de Alexandru Mățan.

Puștiul de 16 ani și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 20, ducând scorul la 2-0 în partida cu ACS Poli Timișoara. Ene marcase din penalty în minutul 14.

Bănățenii au revenit și au dus meciul la penalty-uri, unde au reușit să câștige, scor 7-6.

Alexandru Mățan a debutat în Liga 1 în partida cu Dinamo, scor 3-3, când a și înscris din penalty.