FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - U CLUJ 2-1

VIDEO şi FOTO Despărţire amînată » Florin Călin îi calmează pe suporteri cu un gol în prelungiri!

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 14 septembrie 2014 20:42

După ce au terminat la egalitate cele 90 de minute regulamentare, Florin Călin i-a stricat debutul lui George Ogăraru pe banca "şepcilor roşii".

Rapid şi U Cluj au început meciul în viteză, iar în minutul doi mingea deja poposea în poarta lui Bornescu, însă arbitrul a anulat golul pentru un fault la portarul rapidist. Spre finalul primei reprize, ritmul jocului a început să scadă treptat, ambele echipe aşteptînd pauza, însă Laurenţiu Buş a mărit tempoul învingîndu-l pe Veselovsky cu un şut superb la colţul lung (38).

Clujenii au fost mult mai agresivi în repriza a doua, şi pînă la urmă au reuşit să restabilească egalitatea prin Muşat, care a înscris din penalty (61). În timp ce minutele se scurgeau, Ionel Ganea îşi împingea jucătorii în faţă, dar a fost taxat imediat de suporterii giuleşteni, nemulţumiţi de jocul echipei, scandările preferate de fanii rapidişti fiind "Demisia!" şi "Afară din Giuleşti!". În timp ce suporterii îşi cîntau nemulţumirea, tînărul Florin Călin, aflat la al doilea său meci în Liga 1, a dat lovitura şi a înscris golul victoriei pentru Rapid (90+3).