FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREŞ - PETROLUL

VIDEO şi FOTO Diagonală spre titlu » Execuţia fabuloasă a lui Voiculeţ o răpune pe Petrolul şi o păstrează pe ASA în fruntea Ligii 1 la un punct de Steaua » Programul ultimelor două etape

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 mai 2015 23:04

ASA a cîştigat meciul cu Petrolul, 1-0, şi se menţine la un punct în faţa Stelei.

Vezi aici meciul liveTEXT

Vezi aici VIDEO cu ratarea lui Axente

Vezi aci VIDEO cu golul de 1-0

Ambele echipe au căutat victoria şi au avut ocazii clare de marca, dar la pauză scorul a fost egal.

În a doua parte, mureşenii au pus mai multă presiune şi au ratat două ocazii mari, prin Hora şi Axente.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 86 de Claudiu Voiculeţ. Mijlocaşul a înscris cu un şut în diagonală la vinclu de la 20 de metri, la care Pecanha nu a avut nici o şansă.

După acest meci, ASA acumulează 68 de puncte, cu două etape înainte de final, în timp ce Steaua are 67.