FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - RAPID

VIDEO şi FOTO Petrolul şi Rapid termină la egalitate, 0-0, iar Steaua rămîne singura echipă cu maximum de puncte

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 17 august 2014 09:29

Partida dintre Petrolul Ploieşti şi Rapid a fost mai echilibrată decît se aştepta oricine, iar cele două formaţii au terminat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a patra a Ligii 1.

VEZI desfăşurarea liveTEXT a meciului

Meciul a început cu ploieştenii în atac. Mustivar a trimis cu capul în minutul 13, iar 8 minute mai tîrziu Mutu l-a pus la grea încercare pe Bornescu cu un şut înşelător.

Sfîrşitul primei reprize a adus golul mult aşteptat de giuleşteni, însă din nefericire pentru aceştia, reuşita lui Ciolacu a fost anulată pentru un fault în atac.

În minutul 56, Dică i-a scos din sărite pe rapidişti, după ce a avut o ratare monumentală. Mijlocaşul a primit o pase de la Coman, dar şutul trimis de acesta l-a lovit pe Hoban, deşi toată poarta era goală.

În urma acestui rezultat, Steaua rămîne singura echipă din Liga 1 care are maximum de puncte, 12, după patru etape.

Echipe probabile:
Petrolul: Pecanha - Beţa, Geraldo, Hoban, Fanchone - De Lucas, Mustivar - Albin, Mutu, Teixeira - Tamuz

Rapid: Bornescu - Savin, Mera, Tînc, M. Stoica - A. Coman, E. Dică, V. Negru, Cojocnean - I. Roşu , Ciolacu