FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

VIDEO Steliştii au cerut penalty de două ori în meciul cu Gazul!

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 septembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 12 septembrie 2014 22:44

Faze controversate în Ghencea la partida Stelei cu Gaz Metan Mediaş. Jucătorii lui Costel Gâlcă au cerut în două rînduri penalty, însă centralul Robert Dumitru nu a acordat nimic.

Prima fază s-a petrecut în minutul 24, cînd Chipciu a căzut în careu după un duel cu Creţu, însă centralul a acordat faulta în atac pentru Gaz Metan. Cea de-a doua fază a fost în minutul 42, cînd Rusescu a fost faultat în careu de Mujdragici, însă şi de această dată arbitrul nu a acordat nimic, în schimb i-a arătat cartonaşul galben atacantului Stelei pentru simuare.

VEZI VIDEO:

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”

Comentarii (15)
tandd
tandd  •  13 Septembrie 2014, 13:26
Postat de dasigur pe 13 Septembrie 2014, 02:45

Keseru era cu ambele picioare in spatele piciorului mai avansat al gazistului. Doar pieptul si capul ii era in fata. Adica nu era offside. Iar la Rusescu a fost penalty pentru Steaua. La celalalt nu, gazistul isi retragea mana. Daca tragem linie, Steaua a fost dezavatantajata. Nu ca ar mai conta...

ai tras ceva pe nas??a tras mana si de aia nu e penalty la chipciu??bai baiatu,fundasul are prim plan,el joaca mingea,e in fata ei ,asta nici macar nu e faza de discutat,doar ca se tranteste chipciu in careu sa discutam,in rest e bagata faza sa fie la numar doar,iar la rusescu arbitru e un tantalau,penlaty nu e,ca fundasul loveste mingea,nici bunica nu-ti da penalty ptr asa ceva,dar nici galben nu e ptr ca e clar ca rusescu nu simuleaza iar cu Fanta de lumina si cu picioarele si nu stiu ce capu devii penibil,e offside clar,dar arbitrul are circumstante.e greu de vazut live

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  13 Septembrie 2014, 09:59

oricum a fost un meci de 1 solist clasic... cu alea sau fara alea... tot un drac...

belamy
belamy  •  13 Septembrie 2014, 08:36

la un gol din offside , un penalty neacordat.....mi se pare o "maniera corecta" de arbitraj. acum trageti apa !