FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - GAZ METAN 1-0

VIDEO » Surpriză în primul meci al zilei, FC Voluntari - Gaz Metan » Cum arată șansele pentru play-off

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 februarie 2017 15:54

FC Voluntari a învins-o pe Gaz Metan, 1-0, și continuă seria de rezultate foarte bune.

Vezi AICI liveTEXT

FC Voluntari - Gaz Metan 1-0
A marcat:
Ivanovici 67' - VIDEO

După o primă repriză slabă, fără ocazii, Florin Cernat mai avut o ocazie în repriza a doua, dar a trimis peste poartă, din lovitură liberă, de la 20 de metri.

Petre Ivanovici a reușit să marcheze singurul gol meciului, în minutul 67. După o centrare a lui Costin Lazăr, Ivanovici a marcat cu un șut din colțul careului.

Până la final, Gaz Metan nu a avut forța să pună în pericol la poarta lui Balauru, în timp ce FC Voluntari s-a mulțumit să mențină rezultatul

După această victorie, FC Voluntari a ajuns pe locul 9, cu 29 de puncte. Gaz Metan rămâne pe 4, cu 38 de puncte, și are emoții în lupta pentru calificarea în play-off.

CFR Cluj are 37 de puncte, în timp ce Dinamo și Astra au 32 de puncte. "Câinii" au un meci în minus față de Gaz Metan, în timp ce giurgiuvenii au două meciuri mai puțin.

Echipele de start

FC Voluntari: Balauru - Coman, Balaur, Cazan, Acsinte - Novac, C. Lazăr - Popadiuc, Cernat, Ivanovici - Curelea
Rezerve: Petrariu, Filipov, Achim, Deac, Căpățână, Marinescu, Voduț

Gaz Metan: Pleașcă - Crețu, Zaharia, Trtovac, Rugasevici - Munteanu, Danci, Tahar, Bic, Buziuc - Sikorski
Rezerve: Greab, Buzean, Itoua, C. Petre, Lupu, Olaru, Gavra

Gaz Metan vine după ce și-a recuperat punctele la TAS și este pe locul 4, cu 38 de puncte. Dacă se vor impune azi, medieșenii și-ar asigura în mare măsură un loc în play-off.

FC Voluntari este pe locul 10, cu 26 de puncte, iar în cazul unei victorii ar putea urca până pe locul 8.