FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BRAŞOV 1-2

VIDEO Surpriză la Cluj! CFR se îndepărtează de Steaua, după 1-2 cu FC Braşov

Marian Constantinescu a reușit o
Marian Constantinescu a reușit o "dublă"

Articol de GSP - Publicat luni, 03 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 03 noiembrie 2014 23:06

FC Braşov obţine o victorie neaşteptată la Cluj, 2-1 cu CFR şi o ajută pe Steaua să se depărteze la cinci puncte de "feroviari".
Startul de partidă a fost unul perfect pentru CFR Cluj. Ivanovski a obţinut un penalty în minutul 5, transformat fără emoţii de Chanturia (VIDEO). Guima putea face imediat 2-0, dar a ratat singurul cu portar (VIDEO). Marinescu a avut o nouă intervenţie excelentă în minutul 28, cînd a respins din faţa lui Ivanovski mingea trimisă de Camora (VIDEO), care a trecut pe lîngă gol şi în minutul 41 (VIDEO).

CLICK AICI PENTRU LIVETEXT!

Prima ocazie a oaspeţilor a venit abia în minutul 33, cînd Liviu Ganea a rămas singur cu Felgueiras şi a trimis pe lîngă poartă (VIDEO). Faza a anunţat reuşita din minutul 43 a lui Constantinescu, care a transformat lovitura de pedeapsă controversată acordată după un presupus henţ în careu al lui Ivanovski (VIDEO). Oaspeţii au dat lovitura în minutul 83, Constantinescu învingîndu-l din nou pe Felgueiras cu un şut pe jos (VIDEO).