FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - ACS POLI TIMIȘOARA 1-1

VIDEO Timișoara a dat lovitura cu Viitorul! Echipa lui Hagi a ratat pe bandă rulantă și s-a văzut egalată în repriza secundă

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 noiembrie 2017 17:06

Viitorul și ACS Poli Timișoara au remizat într-un meci disputat în etapa a 19-a din Liga 1, scor 1-1, după ce formația lui Hagi a avut mai multe șanse uriașe de a marca.

Dobrogenii au condus prima repriză și au marcat în minutul 25, când Cristi Ganea a prins un șut de senzație de la 25 de metri.

După această reușită a început balul ratărilor în dreptul Viitorului. Chițu, în minutul 31, a reluat cu capul nemarcat de nimeni, din 6 metri, dar Straton a reușit o paradă fantastică.

Același Chițu a scăpat singur cu Straton 10 minute mai târziu, dar nu l-a putut învinge pe goalkeeperul care a început fotbalul în București, la FC Milisport.

Bănățenii au dat lovitura în minutul 66! Ciucur a restabilit egalitatea după ce și-a driblat 3 adversari și a șutat de la marginea careului.

Viitorul ocupă acum locul 5, cu 31 de puncte, în timp ce Timișoara e pe 9, cu 24 de puncte.

VIITORUL - ACS POLI TIMIȘOARA 1-1  VIDEO / TEXT
Au marcat: Cr. Ganea 25 / Ciucur 66

Echipele de start:

Viitorul: Râmniceanu - Lopez, Hodorogea, Horj, Cr. Ganea - Cicaldău, Mladen, Vână - Eric, Chițu, Mățan
Rezerve: Tordai, Ghiță, De Nooijer, Ciobanu, Drăguș, Gavra, Cr. Băluță

ACS Poli Timișoara: Straton - Străuț, Melinte, Cînu, Ciucur - Munteanu, Soljic - Vașvari, Artean, Bîrnoi - Abraw
Rezerve: Curileac, Haruț, Croitoru, Doman, Bocșan, Curjuric, Drăghici