FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - VIITORUL 2-2

VIDEO U Cluj - Viitorul 2-2 » ”Şepcile roşii” pun capăt seriei de victorii a trupei lui Hagi!

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 25 octombrie 2014 20:35

U Cluj a revenit fantastic în meci, după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză de Viitorul, reuşind să egaleze în doar 4 minute şi obţinînd un punct din partida jucată contra echipei lui Hagi. ”Sepcile roşii” au pus capăt seriei de două victorii consecutive ale iflovenilor!

Urmăreşte AICI desfăşurarea liveTEXT a meciului!

VIDEO cu golul marcat de Mitriţă!

VIDEO cu golul înscris de Mitrea!

VIDEO cu reuşita lui Ceppelini!

VIDEO cu reuşita lui Gravenberch!

Primele şanse ale meciului au aparţinut elevilor lui Hagi, dar şuturile de la distanţă expediate de fotbaliştii Viitorului n-au reuşit să-l păcălească pe Veselovsky.

Mitriţă a deschis scorul cu o super execuţie din exteriorul careului în minutul 21. Echipa lui Ogăraru n-a reuşit să le dea replica oaspeţilor, iar Viitorul a majorat diferenţa din penalty în minutul 45 prin căpitanul Mitrea.

Clujenii au dat semne de revenire în startul reprizei secunde, după ce Ogăraru i-a trimis în teren pe Lemnaru şi Ceppelini. Jucătorul uruguayan a redus din diferenţă în minutul 66, cu o execuţie formidabilă din marginea careului, care l-a lăsat fără replică pe Buzbuchi. Patru minute mai tîrziu, Gravenberch a adus egalarea cu un şut în forţă din interiorul careului.

Nici una dintre echipe n-a reuşit să lovească decisiv în ultimele 20 de minute ale partidei, meciul terminîndu-se 2-2.

Echipe probabile:

U CLUJ: Veselovsky - Ciupe, Skvroc, Neag, Muşat - Bucşă, Lungu - Mengolo, Cristocea, Viveiros - Gravenberch
Rezerve: Panagopoulos, Stojanovic, Lemnaru, Ceppelini, Martins, Costin, Kovacs

VIITORUL: Buzbuchi - Manea, Ţîru, Mamele, Mitrea - Benzar, Pană - Andjelkovici, Fl. Tănase, Mitriţă - Bonilla
Rezerve: Balauru, Puţanu, R. Marin, Mărkuş, Nikolov, Şeroni, Neacşa