FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CSMS IAȘI 5-2

VIDEO Pandurii se salvează de la retrogradare, după 5-2 cu CSMS Iași

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 mai 2015 17:30

Pandurii s-au salvat de la retrogradare după victoria categorică în fața lui CSMS Iași, scor 5-2.

Mrzljak a deschis scorul în minutul 24, după o pasă perfectă a lui Pintilii. Căpitanul gorjenilor a mărit avantajul zece minute mai tîrziu cu un voleu de senzație de la 20 de metri.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

În partea secundă, Mihai Roman a reușit un hat-trick în numai 10 minute (58, 63, 68), transformînd două penalty-uri și învingîndu-l pe Caparco cu un șut la colțul lung.

Click aici pentru VIDEO!

Boiciuc (73) și Enescu (79), autorul unui supergol, au înscris pentru CSMS Iași.

Înfrîngerea o elimină pe CSMS Iași din lupta pentru un loc în cupele europene, astfel că Botoșaniul e matematic calificată în Europa League.

Echipele de start

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Șandru, Vasiljevici, Momcilovici - Mrzljak, Pintilii - Răduț, D. Nistor, Shalaj - M. Roman
Rezerve: R. Stanca, Grecu, Elton, Pitian, Buleică, Trifu, Shamsin

CSMS Iași: Caparco - Mihalache, Plămadă, Ciucă, Țigănașu - Bosoi, L. Mihai, Crețu, Enescu, Ciucur - Golubovici