FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - FC BRAŞOV 0-1

VIDEO » Viciere de rezultat! Crăciunescu: "A fost penalty la Wesley" Tu ce crezi?

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 aprilie 2009 00:00

Ion Crăciunescu, fostul mare arbitru internaţional, este de părere că FC Vaslui ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri la o fază (din minutul 55) în care Wesley a fost blocat extrem de dur de portarul lui FC Braşov, Bogdan Stelea. FC Braşov a cîştigat în cele din urmă meciul cu scorul de 1-0, graţie golului reuşit de Surdu în prima repriză.

VEZI AICI FAZA

Dinu Gheorghe, preşedintele lui FC Braşov, a comentat şi el decizia arbitrului de a lăsa jocul să continue, recunoscînd cu fair-play:

"Înclin să-i dau dreptate domnului Crăciunescu, Wesley a fost împiedicat să joace mingea de către Stelea, se putea acorda penalty"