FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGES

Voiculeţ a jucat 63 de minute în trei meciuri şi a marcat trei goluri!

Articol de - Publicat luni, 29 septembrie 2008 00:00

Atacantul Adrian Voiculeţ şi-a căpătat renumele de „Armă Secretă” pentru echipa antrenată de Ionuţ Badea. Revenit după o accidentare ce l-a ţinut 7 luni departe de gazon, Voiculeţ a jucat în trei meciuri din acest campionat. 30 de minute cu Gaz Metan, 17 minute cu Gloria Buzău şi 16 minute cu Rapidul. La fiecare meci, atacantul în vârstă de 23 de ani a reuşit goluri importante. A deschis scorul cu Gaz Metan în minutul 79, a egalat cu Gloria Buzău în minutul 90, şi a stabilit scorul final în partida din Giuleşti consfinţiind victoria Argeşului cu 3–1. În acest tur de campionat, Voiculeţ a jucat 63 de minute şi a înscris trei goluri!