FOTBAL  »  LIGA 2  »  RECEA - SLOBOZIA 2-0

COMUNA RECEA - UNIREA SLOBOZIA 2-0 » Gazdele au făcut un pas mare pentru menținerea în Liga 2

COMUNA RECEA - UNIREA SLOBOZIA, live pe GSP.ro FOTO: facebook.com/acsfmaramuresrecea

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 mai 2021 07:43 / Actualizat sambata, 15 mai 2021 12:57

ACS Comuna Recea a câștigat meciul cu Unirea Slobozia, 2-0, în turul barajului de menținere în Liga 2.

• Returul se va juca pe 22 mai la Slobozia, tot de la ora 11:00
  • Comuna Recea și Unirea Slobozia au terminat fiecare pe locul 5 în cele două grupe de play-out
  • În meciul direct din sezonul regular, etapa #12, Recea s-a impus acasă cu 2-0
  • Pandurii Târgu Jiu și CSM Slatina au retrogradat din Grupa A a play-out-ului Ligii 2
  • Aerostar Bacău și CSM Reșița au retrogradat din Grupa B a play-out-ului Ligii 2

După o primă repriză echilibrată, fără goluri și cu puține ocazii de gol, gazdele au dat lovitura pe final de meci.

Mai întâi, Balha a reluat cu capul din șase metri și a deschis scorul în minutul 71. În minutul 90+2, Comuna Recea a dat lovitura prin Oiță, care a marcat cu un șut din centrul careului, stabilind scorul final.

Comuna Recea - Unirea Slobozia 2-0

Stadion: Recea Central
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti) / A1: Vatamanu Cosmin (Bucureşti), A2: Necula Mihaita (Bucureşti)

Play-out Liga 2: cum s-a desfășurat lupta pentru salvare

EXCLUSIV, VIDEO+FOTO Aici e „zona crepusculară” a diviziei secunde » Cum a ajuns Comuna Recea „sperietoarea” cluburilor din Liga 2

FOTO Rapid - ASU Poli 1-0. Dan Alexa, acuzații grave la adresa arbitrului Coza: „Îmi asum ce zic, pentru că e adevărat!”

EXCLUSIV „Dumnezeu a făcut dreptate!” » Cine sunt considerați oamenii decisivi pentru revenirea lui FC U Craiova în Liga 1