FOTBAL  »  LIGA 4  »  ASALT - CSA STEAUA

CSA Steaua, victorie categorică împotriva unui adversar de care s-a încurcat în tur

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 mai 2018 19:20

CSA Steaua a învins-o fără probleme pe Asalt, scor 6-0, formație care în turul campionatului a terminat la egalitate cu echipa roș-albastră.

La meciul disputat pe stadionul Electromagnetica au asistat în jur de 700 de oameni.

Scorul la pauză era doar 1-0, grație reușitei lui Predescu, însă în cea de-a doua repriză steliștii au făcut spectacol.

Eduard Radu (50), Cătălin Mirea (63), Florin Răsdan (81), Marius Bâtfoi (88) și din nou Alin Predescu (90) au marcat pentru Steaua.

CSA Steaua a adunat 64 de puncte, cu 7 în urma Rapidului, care e lider, dar și cu un meci mai puțin. Pe locul 3 este AS Tricolor, cu 58 de puncte, iar pe 4 CS FC Dinamo, cu 51 de puncte.

• Academia Rapid a fost depunctată cu 3 puncte pentru că a folosit un fotbalist fără drept de joc în victoria cu AS Tricolor. Mai poate pierde 3 puncte din același motiv, fotbalistul fiind utilizat și la meciul câștigat cu Victoria.
  • Primele 4 echipe se califică în play-off. Acestea vor juca într-un minicampionat, pe teren neutru. Partidele se vor disputa într-o singură manșă. Câștigătoarea va merge la baraj pentru Liga a 3-a cu formația care se impune în Liga a 4-a Giurgiu.
  • În acel minicampionat primele 4 clasate vor intra cu 3, 2, 1 respectiv 0 puncte în funcție de clasarea din sezonul regulat.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”