FOTBAL  »  LIGA 4  »  STEAUA

Steaua, victorie fără emoții cu Metaloglobus II » Roș-albaștrii au egalat-o în clasament pe Academia Rapid

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 12:41

Steaua București s-a impus fără emoții în meciul de azi cu Metaloglobus II din Liga 4-a București, 4-0, egalând-o la puncte pe Academia Rapid, care va juca în această seară

FINAL » Steaua - Metaloglobus II 4-0
Au marcat: C. Mirea '12, '43, '64, A. Predescu 90+1

Primele trei reușite ale roș-albaștrilor au purtat semnătura atacantului Cătălin Mirea, autor al unui hatrick în minutele 12, 43 și 64, golul patru venind în prelungiri, grație golgeterului Andrei Predescu.

Grație victoriei, Steaua București a acumulat 35 de puncte, egalând-o astfel pe Academia Rapid, care urmează să joace în această seară cu Venus București.

Partida s-a disputat pe terenul 5 din Complexul Ghencea, la meci asistând aproximativ 300 de suporteri.

Echipa de start a Stelei: Iancu - Zamfirescu, Pădureţ, Sitaru, Grigore - Constantinescu, Curt, Vâlcea, Zeciu - Mirea, Predescu
Antrenor: Ion Ion

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”