FOTBAL  »  LIGA 4  »  TENIS

VIDEO+FOTO Au dat fotbalul pe tenis » Maftei și Daniel Niculae s-au confruntat în finala unui turneu de tenis

Articol de - Publicat joi, 07 decembrie 2017 14:47

Rapidiștii Vasile Maftei și Daniel Niculae au disputat finala unui turneu din Circuitul Tenis Partener, unde cei doi joacă la nivelul 7. Maftei s-a impus fără probleme în fața colegului său de la Academia Rapid.

Maftei a jucat astăzi cea de-a doua finală din acest circuit, după ce s-a impus și în prima, în timp ce atacantul s-a aflat la prima dispută jucată în ultimul act al competiției.

Vasile Maftei a avut nevoie de doar două seturi pentru a se impune în fața lui Niculae, scorul final fiind 6-1, 6-0. La meci a asistat și antrenorul celor doi, Constantin Schumacher.

Maftei și Daniel Niculae

VIDEO+FOTO Au dat fotbalul pe tenis ⚽ Maftei și Daniel Niculae s-au confruntat în finala unui turneu ------>>>> http://bit.ly/2j2kPi4

Posted by Gazeta Sporturilor on Thursday, 7 December 2017

Academia Rapid este pe locul secund în Liga 4 bucureșteană, la egalitate cu liderul Steaua, însă cu un golaveraj inferior roș-albaștrilor.