FOTBAL  »  LIGA 4  »  DOLJ

VIDEO+FOTO FC U Craiova a reușit o victorie în orașul lui Amza Pellea » Dănănae le-a dat emoții craiovenilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 octombrie 2017 15:37

FC U Craiova a câștigat cu greu meciul din deplasarea de la Progresul Băilești, scor 1-0, din Liga a 4-a, și rămâne singura echipă din Dolj cu maximum de puncte.

Craiovenii au jucat în ultimele 10 minute cu un om mai puțin după ce Ovidiu Dănănae (32 de ani) a fost eliminat. Marcatorul golului a fost Claudiu Bălan, în minutul 78.

FC U Craiova are maximum de puncte după 9 etape, în timp ce Progresul Băilești, orașul în care s-a născut actorul Amza Pellea, e pe poziția a 6-a, cu 14 puncte.