FOTBAL  »  LIGA 4  »  CSA STEAUA BUCUREȘTI

VIDEO+FOTO Marș spre Liga a 3-a! CSA Steaua a demolat-o pe AFC Rapid!

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 octombrie 2017 16:47

CSA Steaua continuă marșul spre Liga a 3-a. După remiza din Giulești, formația din Ghencea a întâlnit-o azi pe AFC Rapid, cealaltă echipă ce se pretinde continuatoarea legendarului club. S-a impus clar, 7-0.

Împinși de la spate de aproximativ 500 de oameni, steliștii au punctat în minutul 2 pentru prima dată, prin mijlocașul Răzvan Zeciu. La pauză a fost 2-0 după ce Curt Cadolar a majorat diferența. Rapidiștii au fost încurajați de aproximativ 25 de fani.

CSA Steaua - AFC Rapid

VIDEO Marș spre Liga a 3-a! CSA Steaua a demolat-o pe AFC Rapid și se instalează în fruntea clasamentului! Imagini de la MECI --------->>>>>> http://bit.ly/2yF4ggX

Posted by Gazeta Sporturilor on 21 Octombrie 2017

Nici după pauză lucrurile nu s-au schimbat prea mult. Tot CSA a fost cea care a controlat meciul. Intrat în a doua parte a jocului, Pătrănoiu a dus scorul la 3-0 în minutul 69. Meciul nu se putea încheia fără ca Predescu să înscrie. Golgeterul CSA-ului a înscris în minutul 79, pentru 4-0.

Zeciu a reușit dubla în minutul 84. Tot el este și cel care a și deschis scorul pentru formația din Ghencea. Predescu a mai schimbat o dată tabela în minutul 85, iar Junior Măcriș, intrat și el pe parcurs, și-a mai trecut și el numele pe lista marcatorilor în prelungirile partidei, stabilind scorul final, 7-0.

Academia Rapid are 26 de puncte după 10 etape și e lider în Liga a 4-a, la o lungime peste CSA Steaua, care are un meci în minus după ce i s-a anulat rezultatul cu Sportul Studențesc, echipă desființată.