FOTBAL  »  LIGA 4  »  ACADEMIA RAPID - METALOGLOBUS 2-0

VIDEO Victorie importantă pentru Academia Rapid! Se distanțează de CSA Steaua în lupta pentru promovare

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 noiembrie 2017 09:38

Academia Rapid a profitat de egalul lui CSA Steaua cu AFC Asalt, 1-1, și s-a distanțat în fruntea clasamentului Ligii a 4-a.

Rapid a câștigat cu greu meciul cu Metaloglobus, 2-0, după ce la pauză scorul a fost egal. Daniel Niculae, intrat în repriza a doua, a deschis scorul în minutul 67, cu o lovitură de cap din 7 metri.

Scorul final a fost stabilit de Goge, în minutul 73. Rapidistul a avut o acțiune personală pe partea stângă, a driblat trei jucători și a marcat cu un șut la colțul scurt, din 6 metri.