FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID - ACS BERCENI 1-1

Dan Alexa, nemulțumit de jucătorii săi după egalul cu ACS Berceni: "Am luat gol dintr-o greșeală gravă"

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 aprilie 2016 20:06

Dan Alexa s-a arătat dezamăgit de jocul Rapidului în meciul cu ACS Berceni, scor 1-1. Oaspeții au jucat în 9 oameni o jumătate de oră, iar pe finalul meciului un al jucător al iflovenilor a fost eliminat.

"Am luat gol dintr-o gravă greșeală în defensivă. Din păcate ne-a lipsit luciditatea și n-am reușit să avem ocazii clare în ultimele minute. Sunt nemulțumit de prima repriză și de ultimele minute. Din păcate, am luat un gol din nimic.

Din punctul meu de vedere, toate cartonașele lor au fost meritate.

Mă bucur foarte mult că am terminat pe primul loc sezonul regular, acum fiecare meci va fi ca o finală, va fi foarte important", a spus Dan Alexa la Dolcesport.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”