FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID - CLINCENI 1-0

FOTO Rapid, din nou lider în Liga a 2-a după victoria de azi cu Academica Clinceni, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat joi, 01 octombrie 2015 20:52

Rapid a cîştigat derby-ul etapei a cincea cu Academica Clinceni, scor 1-0, după golul lui N'Koyi.

Vezi meciul în format liveTEXT

RAPID - CLINCENI 1-0
A marcat:
N'Koyi '74

Prima repriză a aparţinut giuleştenilor care au atacat mai mult şi au avut ocaziile mai mari prin Cioablă şi Trandu.

Golul a venit după 74 de minute de joc. N'Koyi a prins un şut superb de la 16 metri şi l-a învins pe goalkeeperul oaspeţilor. Pînă la final, tot rapidiştii au fost în atac, iar cu 7 minute înainte de final Cioablă a reluat cu capul peste poartă din 7 metri.

După această etapă, Rapid e noul lider din Seria 1 a Ligii a 2-a, cu 12 puncte după 5 etape, în timp ce Academica Clinceni ocupă locul 7, cu 7 puncte.

Echipele de start:

Rapid: Romero - Kusnir, Avrămia, Probuste, I. Popa - Luque, Trandu, N. Vasile, Moke - Cioablă, Tudoran

Clinceni: Marinescu - G. Matei, Dobrosavlevici, Muşat, Neagu - Niţu, Dragomir, Olariu, Benzar - Venţer, Kuku