FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA 22-A

FOTO Rezultate Liga 2-a și clasament actualizat » Reveniri spectaculoase la Arad și Timișoara

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 februarie 2018 08:42

În această dimineață s-au disputat primele 6 meciuri ale anului din Liga 2-a.

Chindia Târgoviște, ocupanta locului 3 și una dintre candidatele la promovare, a fost condusă până în minutul 80 pe terenul lui ASU Poli, dar a marcat de două ori în ultimele 10 minute, profitând și de o eliminare survenită în echipa gazdelor, și s-a impus în final cu 2-1.

În primele meciuri ale zilei, UTA a suferit o înfrângere neașteptată pe teren propriu cu Academica Clinceni, deși a condus cu 1-0 la pauză. FC Argeș a obținut o victorie spectaculoasă pe terenul Științei Miroslava, scor 3-2, iar echipa preluată de Săndoi intră în calculele pentru locul 3.

Cel mai așteptat duel al rundei, cel dintre Dunărea Călărași și AFC Hermannstadt, va avea loc duminică, de la ora 15:00.

rezultate

11:00
FINAL » Foresta Suceava - Dacia Unirea Brăila 1-0  (M. Matei 90+1)
*partida a început cu o întârziere de 25 minute din cauza ninsorii

FINAL » Știința Miroslava - FC Argeș 2-3 ( A. Marin '77, C. Nemțanu '85
/ Buhăescu '40, R. Costin '45, I. Șerban '67)
*startul meciului a fost amânat cu 30 de minute din cauza ninsorii abundente

FINAL » Pandurii Târgu Jiu - Metaloglobus 1-0 (Dănăricu '25)

FINAL» UTA Arad - Academica Clinceni 1-3 (D. Buia '10 / Găină '55, Blejdea '68, D. Popa 90+2 )

FINAL » Sportul Snagov - Ripensia Timișoara 1-1 (V. Ferfelea '71 / A. Bădăuță '62)

FINAL » ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2 (C. Predescu '22 / R. Licu '83, C. Cherchez '89)