Siteul gsp.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptare a politicii de utilizare a cookies. Află mai multe accesand POLITICA COOKIES X

Liga B

FRF a anunțat rezultatele primei licitații pentru drepturile TV din Liga 2 » Suma pentru care au fost cumpărate primele două opțiuni

« Înapoi la articol

Comentarii (5) Adaugă comentariu

Berila Marian  •  11 August 2017, 21:21

Postat de tyriell pe 11 August 2017, 21:09

nu are legatura decat cu locul ocupat in clasament la sfarsitul competitiei.nu conteaza numarul de suporteri.

Corect , banii se impart conform locului ocupat in clasament, dar ...exista un mare dar , in Liga 1 sunt transmise toate partidele ( deci toate echipele se conformeaza TV-ului ), iar in Liga 2 UTA a fost televizata de 28 ori , iar de exemplu Balotesti de doar 4 ori...aici e inegalitatea

tyriell  •  11 August 2017, 21:09

Postat de vladut12 pe 11 August 2017, 20:19

Steaua are peste 5 milioane de suporteri, face rating enorm. Sunt statistici clare la asa ceva. Cine se uita la Voluntari-Chiajna de exemplu?

nu are legatura decat cu locul ocupat in clasament la sfarsitul competitiei.nu conteaza numarul de suporteri.

tyriell  •  11 August 2017, 21:08

Postat de robotzel pe 11 August 2017, 16:47

eu pe asta de la uta nu il inteleg. de cand pana cand fcsb sau dinamo primesc mai mult sau mai putini bani decat voluntari doar prin prisma numelui? primesc mai mult bani pentru ca sunt mai sus in clasament.

un idiot...

vladut12  •  11 August 2017, 20:19

Steaua are peste 5 milioane de suporteri, face rating enorm. Sunt statistici clare la asa ceva. Cine se uita la Voluntari-Chiajna de exemplu?

robotzel  •  11 August 2017, 16:47

eu pe asta de la uta nu il inteleg. de cand pana cand fcsb sau dinamo primesc mai mult sau mai putini bani decat voluntari doar prin prisma numelui? primesc mai mult bani pentru ca sunt mai sus in clasament.