FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

Goluri multe și dramatism în Liga a 2-a! Două partide s-au decis în ultimele minute » Toate rezultatele zilei

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 octombrie 2016 13:24

Astăzi au continuat meciurile din etapa a 14-a din Liga a-2a și s-au diputat patru partide.

FC Brașov, locul 2, s-a impus pe teren propriu contra celor de la Metalul Reșița, locul 17, scor 2-0. CS Mioveni, locul 4, s-a impus în fața celor de la Acadamia Cliceni, locul 13, scor 1-4.

Sepsi Sf. Gheorghe a învins-o pe Chidia Târgoviște, 2-1, grație unui gol marcat în minutul 90. ASU Poli s-a impus în fața celor de la Dunărea Călărași, după un meci dramatic. Dunărea a făcut 1-0, Poli a revenit și condus cu 2-1, dar în minutul 56 a fost egalată. ASU a marcat golul victoriei în minutul 90+3.

FC Brașov- Metalul Reșița 2-0
Academica Clinceni - CS Mioveni 1-4
Dunărea Călărași - ASU Poli 2-3
Sepsi Sf. Gheorghe - Chindia Târgoviște 2-1

Ieri, liderul Ligii a 2-a a câștigat meciul cu ACS Berceni, scor 5-0.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”