FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID - SC BACĂU 1-2

Play-off-ul din liga secundă începe cu o surpriză » SC Bacău învinge Rapidul în Giulești

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 aprilie 2016 19:54

Rapid a fost învinsă pe teren propriu de SC Bacău în prima etapă a play-off-ului din liga secundă, scor 1-2.

Oaspeții au deschis scorul din minutul 27 prin Cătălin Vraciu, care a transformat o lovitură de pedeapsă. În minutul 72, Jorda a egalat. În prelungirile partidei, băcăuanii au stabilit scorul final prin Drugă.

Cu 11 minute înainte de final, Rapidul a rămas în 10 oameni după ce Kusnir a fost eliminat.

Rapidul rămâne lider în Seria 1 din liga secundă, cu 25 de puncte, în timp ce SC Bacău e pe locul 6, cu 18 puncte.

Sâmbătă, de la ora 11:00, se vor juca și următoarele două partide: Dunărea Călărași - Academica Clinceni și Dacia Unirea Brăila - Farul Constanța. Play-out-ul începe tot sâmbătă, de la ora 11:00. Play-off-ul din Seria a doua debutează tot mâine.

Echipele de start:

Rapid: Drăghia - Kusnir, Avrămia, Francisco Cruz, I. Popa, N'koyi, Fota, Morar, R. Costin, G. Ganea, Trandu
Rezerve: Botaș, Raiciu, Luque, N. Vasile, Jorda, Tudoran, M. Martin

Bacău: Miron - A. Burca, Masella, Vraciu, Grumezescu, Dumitriu, Adascalitei, A. Giurgiu, A. Gheorghiu, Mihalichioae, Corban
Rezerve: Ureche, Belecciu, Sahru, Nemțanu, Druga, Ignea, Țuțu