FOTBAL  »  LIGA 2  »  CHINDIA - SEPSI

Remiză în derby-ul etapei din Liga a 2-a! Sepsi păstrează șanse de promovare

Articol de - Publicat duminica, 07 mai 2017 16:29

Ultimul meci din cadrul etapei cu numărul 33 din eşalonul secund a adus o remiză, 1-1, în meciul dintre Chindia Târgovişte şi Sepsi Sfântu Gheorghe.

Gazdele au deschis scorul prin Georgian Honciu, în minutul 39, în timp ce Issa Thiaw a semnat egalarea în partea secundă a disputei, în minutul 63.

Egalul de astăzi îi scoate pe dâmboviţeni din calculele luptei pentru locul de baraj dar îi ţine în viaţă de echipierii lui Sepsi care pot urmări în continuare realizarea unei performanţe istorice.

Chindia deschide etapa următoare din eşalonul secund prin meciul de vineri, ora 18.00, în Colentina, cu Juventus, în timp ce covăsnenii vor aconta trei puncte la masa verde în jocul cu CSM Râmnicu Vâlcea.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”