FOTBAL  »  LIGA 2  »  CS MIOVENI - PANDURII 0-4

Rezultat șocant în Liga a 2-a între Mioveni și Pandurii » Doar în ultimele 10 minute s-au marcat 3 goluri

Articol de GSP - Publicat luni, 28 august 2017 20:25

Pandurii Târgu Jiu s-a impus cu 4-0 pe terenul lui CS Mioveni, în ultimul meci al etapei a cincea din Liga a doua, chiar dacă gazdele erau mari favorite înaintea duelului.

Primul gol al partidei a fost reușit de George Tudoran, în minutul 45, care a marcat printr-un șut de la 14 metri după o acțiune colectivă a gorjenilor.

Pandurii și-a majorat avantajul în minutul 80, prin Ciprian Rus, care a transformat cu siguranță un penalty.

Daniel Pîrvulescu a completat seara de coșmar a argeșenilor, marcând golul trei în minutul 83, printr-un lob de toată frumusețea.

Pandurii a marcat și golul patru, în minutul 90, prin Șut.

În urma victoriei, Pandurii a urcat pe locul 10, acumulând opt puncte.De partea cealaltă, CS Mioveni rămâne opt, tot cu opt puncte.