FOTBAL  »  LIGA 2  »  RIPENSIA - ASA TÂRGU MUREȘ 3-2

Ripensia Timișoara continuă să uimească în Liga a doua » Nou-promovata a învins-o pe ASA Târgu Mureș după un meci nebun

Articol de GSP - Publicat marti, 22 august 2017 19:35

Ripensia Timișoara a învins-o pe ASA Târgu Mureș, scor 3-2, în meciul inaugural al etapei a patra din Liga a doua.

Ardelenii au deschis scorul în minutul 37, prin Candrea, care a înscris în urma unei faze create de Boiciuc.

Avantajul lui ASA a durat doar până înainte de pauză. În primul minut al prelungirilor primei reprize, Adrian Popa a egalat printr-un șut de la 10 metri.

ASA a trecut din nou în avantaj în minutul 49, după ce Cosmin Sîrbu a înscris printr-un șut superb la vinclu.

Timișorenii au egalat în minutul 55. Andrei Dumiter a făcut șah-mat apărarea lui ASA și a finalizat superb din 13 metri.

Ripensia a dat lovitura în minutul 59, când, în urma unei faze superbe, Claudiu Matiș l-a învins pe portarul ardelenilor din doi metri.

În urma victoriei, Ripensia a continuat parcursul imbatabil din acest sezon: timișorenii sunt lideri, cu punctaj maxim după primele patru etape. De partea cealaltă, ASA este pe locul doi, cu nouă puncte.

Celalalte nouă meciuri din etapa a patra se vor disputa miercuri, de la ora 18:00: