FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

Toate meciurile și rezultatele din Liga a 2-a » Victorie în prelungiri pentru U Cluj

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 martie 2016 10:29

Astăzi, de la ora 11:00, s-au disputat mai multe meciuri din etapa etapa 20-a din Liga a 2-a.

În Seria 1, Dacia Brăila, locul 3, a fost ținută în șah de Ceahlăul, ultima clasată, și a terminat la egalitate, scor 1-1.  ACS Berceni a câștigat duelul cu SC Bacău, 1-0, după ce a jucat din minutul 30 în 10 oameni.

ACS Berceni - SC Bacău 1-0
Balotești - Rapid Suceava 0-0
Ceahlăul - Dacia Brăila 1-1
Oțelul - Gloria Buzău 0-2

Ieri, Rapid s-a impus pe teren propriu în derby-ul Seriei, 1-0 cu Dunărea Călărași.

seria 1

În Seria a 2-a, liderul Râmnicu Vâlcea joacă pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș, locul 5, de la ora 13:00.  FC Brașov a câștigat categoric meciul cu Unirea Tărlungeni, 2-0, iar U Cluj a câștigat în prelungiri meciul cu Satu Mare, 2-3, după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată.

Caransebeș - Chindia Târgoviște 0-3(la masa verde)
Metalul Reșița - FC Bihor 0-3(la masa verde)
FC Brașov - Unirea Tărlungeni 2-0
Satu Mare - U Cluj 2-3
CS Mioveni - Șoimii Pâncota 1-1
Râmnicu Vâlcea - Gaz Metan 0-1