FOTBAL  »  LIGA 2  »  HERMANNSTADT - DACIA UNIREA BRĂILA 3-2

Victorie importantă pentru Hermannstadt într-un meci cu 5 goluri! Sibienii revin pe primul loc în Liga a 2-a

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 octombrie 2017 13:54

Hermannstadt a câștigat ultimul meci al etapei cu numărul 13 din Liga a 2-a împotriva Daciei Unirea Brăila, scor 3-2. Meciul a început cu un minut de grevă al fotbaliștilor oaspeți, respectat și de gazde (DETALII AICI).

Rusu a deschis scorul în minutul 7 pentru Hermannstadt, care până la pauză a dus scorul la 2-0 grație reușitei lui Lupu din minutul 37.

Dumitriu a făcut 3-0 în minutul 49, însă brăilenii n-au renunțat la luptă. Au reușit să marcheze și ei, de două ori, în minutele 88 și 90+3, prin Banyoi și Pop, insuficient însă pentru a mai schimba soarta meciului.

Hermannstadt revine pe primul loc, cu 32 de puncte, cu unul peste Călărași. Brăila este pe locul 13, cu 15 puncte, la egalitate cu Pandurii.

Iată rezultatele de ieri:

Metaloglobus - Sportul Snagov 2-1
Au marcat: S. Ștefan (1), S. Stîngă (10) / L. Dobre (57)

Clinceni - Chindia Târgoviște 0-2
Au marcat: Neguț (37), Neicuțescu (88)

Balotești - ASA Târgu Mureș 2-6
Au marcat: Hurdubei (34), Nica (53) / L. Mijokovici (9), Sîrbu (67, 88, 90), A. Stoica (68), V. Petra (73)

Afumați - Ripensia 2-0
Au marcat: Stîngă (6), Tudorache (69)

Dunărea Călărași - Luceafărul 1-0
A marcat: Kanda (90)

Satu Mare - Foresta Suceava 2-0
Au marcat: Lusamba (9), V. Pop (64)

UTA - Știința Miroslava 3-0
Au marcat: Stahl (8), D. Florea (26, 64)